Kasetony reklamowe podświetlane z elastycznym licem wykonywane są na bazie specjalnych profili aluminiowych oraz elastycznego lica z nadrukiem lub wykończonego foliami tranlucentnymi ciętymi ploterowo. Elastyczne lico to wzmocniony materiał banerowy z mleczną, jednolitą strukturą włókien. W kasetonach wielkogabarytowych stosuje sie konstrukcję aluminiową lub stalową a potem zabudowuję sie ją właśnie tymi profilami. Profile aluminiowe są tak skonstruowane by umożliwić dokładne i płynne napięcie winylu / banera, elastycznego lica/. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest to, że w oparciu o ten system możemy wykonać reklamę o dowolnych wymiarach, bez łączenia lica. Nośnikiem obrazu jest materiał winylowy – backlit, który występuje nawet w szerokości 5 m. Tego typu rozwiązania wykorzystuje sie przy podświetlaniu otoków na stacjach benzynowych, bankach, sklepach. Kasetony reklamowe tego typu można wykonać w wersji jedno lub dwustronnej. Zastosowane oświetlenie led zapewnia długie użytkowanie, a drukowany backlit można z łatwością wymienić na nowy.

Kasetony reklamowe klasyczne wykonywane są na bazie profili aluminiowych o szerokościach od 60 do 160 mm oraz pleksi mlecznej o grubości 3 do 5 mm. Profile składają się z dwóch części, które po złożeniu tworzą kaseton, w którym niewidoczne są połączenia śrubowe, a dostęp do oświetlenia led, w razie awarii , nie wymaga odkręcania profili. Oświetlenie wewnętrzne stanowią moduły led. Wymiary plexi dostępne na rynku ograniczają wymiar takiego kasetonu do 3 m. Grafika wykonywana jest w oparciu o specjalne folie do podświetleń, wycinana ploterowo lub drukowana specjalnym trybem. Kasetony reklamowe tego typu można wykonać w wersji jedno lub dwustronnej. W tym rozwiązaniu świeci cała powierzchnia lica. Zastosowane oświetlenie led zapewnia długie użytkowanie.

Kasetony reklamowe frezowane zwane także kasetonami z dibondu. W tej grupie kasetonów znajdziecie Państwo wyroby, które powstają w oparciu o składankę różnych form reklamy wizualnej, reklamy świetlnej. Są to np. kasetony wykonane z płyt warstwowych /alucobond, dibond, alucore, signicolor…/, z wyfrezowaną grafiką /ploterem frezującym/, wzbogacone wycinaną laserem plexi lub literami przestrzennymi. literami podświetlanymi. W tym rozwiązaniu świecą tylko elementy wyfrezowane/ wycięte/ i podłożone od tyłu kolorową plexi. Zastosowane przez nas nowoczesne technologie pozwalają na wykonanie dowolnej formy przestrzennej w tej dziedzinie.

Galeria